Tömegesen szabadulnak a hedge fundok a nem létfontosságú fogyasztási cikkeket és szolgáltatásokat kínáló vállalatok részvényeitől, ami gazdasági visszaesés előrejelzésére utal a Goldman Sachs elemzése szerint - írja a Reuters.
Három héttel Donald Trump 145%-os kínai vámemelése és a globális kereskedelmi háború bejelentése után az IMF és több gazdasági mutató is az első gazdasági hatásokat jelzi. Az IMF kedden csökkenti globális növekedési előrejelzését, de nem számít recesszióra, viszont inflációs korrekciókat és fokozott piaci kockázatokat vár – számolt be a Bloomberg.
Lassú javulást mutat a magyar lakosság pénzügyi helyzete, és ezzel a hitelfelvételi hajlandóság is növekedésnek indult – derül ki a Provident Pénzügyi Zrt. megbízásából készült országos kutatás adataiból.
A várakozásokat meghaladóan növekedett a kiskereskedelmi forgalom az Egyesült Államokban. Előretekintve azonban nagy kérdés, hogy a kereskedelmi háború mikor kezdi el éreztetni a hatását, hiszen a fogyasztói bizalmi indexek már nagy romlást mutatnak.
Rosszabb az amerikai fogyasztói bizalom, mint az energiaválság idején volt, miközben az inflációs várakozások elszálltak teljesen. Ez egy nagyon rossz kombináció, aminek általában nem szokott jó vége lenni.
100 éve nem látott mértékű kereskedelmi háborút indított el Donald Trump amerikai elnök a héten, amire már meg is érkezett Kína válaszlépése. Óriási a pánik a piacokon, nem csak a profik véreznek, de az átlagos befektetőnek is nagyon fáj ez az esés. Viszont a nagy piaci esés sok új lehetőséget is tartogathat, amelyek később kiváló hozamlehetőségekkel kecsegtethetnek. Mutatjuk a vámháború hatásait és, hogy hova tennék a pénzt a nagy esés után.
Márciusban a fogyasztók és az üzleti világ kilátásai sem változtak érdemben februárhoz képest: a GKI Gazdaságkutató konjunktúraindexe minimálisan csökkent. A cégek foglalkoztatási szándékai enyhén romlottak az előző felméréshez képest, ugyanakkor az értékesítési árak várható alakulására vonatkozó összesített várakozás lényegesen csökkent.
2021-es mélypontra esett az amerikai fogyasztói bizalom. Elsősorban az infláció és a gazdaság jövőjével kapcsolatos bizonytalanság miatt aggódik az amerikai lakosság. A mostani adat beleillik abba a trendben, hogy a reálgazdasági adatok még erősek, de az előretekintő indikátorok már gyorsan romlanak.
A Nike jelentős forgalomcsökkenést prognosztizál a jelenlegi negyedévre az új vámok, a csökkenő fogyasztói bizalom és a vártnál lassabb üzleti fordulat miatt - írta meg a Cnbc.
Egy friss felmérés szerint az amerikaiak egyre nehezebben tudnak pénzt előteremteni váratlan kiadások esetén, miközben az infláció és a vámtarifák gazdasági hatásai is aggasztják a szakértőket - írta a Cnbc.
A Lipton Ice Tea bejelentette legnépszerűbb őszibarackos italának megszüntetését, majd egy napon belül visszavonta a döntést, amit később egy korai áprilisi tréfának nevezett. A marketing szakértők szerint azonban a PR-húzás több kárt okozhatott, mint hasznot - jelentette a Grocery Gazette.
A lakásbiztosítással rendelkezők közül csak minden második személy tervez márciusban kalkulációt indítani vagy ajánlatot kérni, miközben a kampány ismertsége jelentősen megnőtt – derül ki az Impetus Research friss kutatásából.
Óriásit romlott az amerikai fogyasztói bizalom, miközben hatalmasat nőttek ismét az inflációs várakozások. A mostani adatok egyre inkább a stagfláció irányába mutatnak. Nem csak ez az egyetlen adatpont, ami ilyen képet fest. Az amerikai jegybank előrejelzése szerint az első negyedévben zsugorodhat az amerikai gazdaság és több előretekintő indikátor szerint is az inflációs nyomás erősödhet a következő hónapokban.
Az amerikai ingatlanpiac jelentős kihívásokkal néz szembe: az emelkedő árak és a magas jelzáloghitel-kamatok mellett Donald Trump elnöksége és kereskedelmi háborúi további bizonytalanságot hozhatnak a piacra - tudósított a Bloomberg.
A fogyasztói bizalom visszaállításához kulcsfontosságú a stabil és kiszámítható piaci környezet, valamint az élelmiszerinfláció alacsonyan tartása. A reálbérek növekedése még nem hozta meg a várt fellendülést a fogyasztásban - ehhez versenyképes árkínálatra, akciókra és megbízható termékkínálatra van szükség - mondta el a Portfolio-nak Mathias Mentrop és Silke Janz. A PENNY vezérigazgatóját és pénzügyi igazgatóját sok más aktuális téma mellett a diszkontok jövőjéről, a sajátmárkás termékekről, az új palackvisszaváltási rendszerről, az ársapkáról és a kiskereskedelmi adóról is kérdeztük.
Az elmúlt hetekben új narratívák járják a piacokat. Európa költekezne, míg az USA már inkább meghúzná a nadrágszíjat, miközben Kína is mintha magára találna. Ezek pedig tektonikus mozgásokat indított el a legtöbb befektetésnél. Van azonban egy alattomos gyilkos, amely minden partit megboríthat, ez pedig az újjáéledő infláció. A héten elsősorban az amerikai és magyar inflációs adatok lesznek középpontban, de ahogy mostanában sokszor, a geopolitika bármikor a középpontba kerülhet.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Trump vámintézkedéseinek árnyékában.
Lendületet kaphat a digitális euró projekt.
A 89 éves Abbász két évtizede vezeti a Palesztinai Felszabadítási Szervezetet.
Trump szerint ő nem felelős a helyzetért.
Vlagyimir Putyin a Kremlben fogadta Donald Trump különmegbízottját.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.